Xiaomi Power Bank 10400mAh recenzja

Tak jak obiecywaliśmy dzisiaj przedstawimy recenzję Banku Energii firmy Xiaomi o pojemności 10400mAh
Zapraszamy do zapoznania się z recenzją i dyskusji.

xiaomi_power_bank_5

Pierwsze wrażenia

Po otrzymaniu Banku Energii wywarł on na mnie bardzo pozytywne wrażenie , urządzenie pomimo tego iż posiada pojemność aż 10400mAh jest naprawdę niewielkich wymiarów co bardzo wpływa na jego użyteczność i możliwość korzystania w naprawdę każdej sytuacji gdyż jest naprawdę bardzo poręczne i można schować go chociażby do plecaka czy torby.

alsa

Wygląd

Na pierwszy rzut oka urządzenie wygląda naprawdę ciekawie , swoim wyglądem i gabarytami odbiega od wielu znanych nam do tej pory banków energii .
Urządzenie otrzymujemy w plastikowym otwieranym opakowaniu które nie jest szczególnie estetyczne i wyszukane ale producent nie skupiał się głównie na opakowaniu lecz na samej zawartości i jakości produktu który otrzymujemy.
13894551607_f260f37a6d_o

Mówiąc o zawartości opakowania z każdym egzemplarzem Banku Energii od Xioami otrzymujemy kabel USB – micro USB który służy nam do ładowania banku energii i oczywiście po przepięciu go do innego wejścia urządzenia i podłączenia do telefonu w moim przypadku telefonu Samsung Galaxy S3 rozpoczyna się proces ładowania.

Wydajność ,mobilność i wytrzymałość

Po kilkudniowym testowaniu banku energii muszę powiedzieć iż jest to urządzenie naprawdę bardzo wydajne i przydatne zarówno dla zapominalskich osób którym dość często zdarza się zapomnieć wieczorem podłączyć telefonu do tradycyjnej ładowarki jak i dla wszystkich miłośników spędzania większości wolnego czasu poza domem i nie mających dostępu do stałego źródła energii.

Na stronie producent deklaruje iż urządzenie po pełnym naładowaniu bank energii jest w stanie „wyżywić” prawie pięciokrotnie Iphona 5S oraz ponad 1,5 raza ipada mini. W moim przypadku podczas kilkudniowych testów z wspominanym wcześniej telefonem Samsung Galaxy S3 bateria pozwoliła na naładowanie go ok 4,5 do 5 razy co jest naprawdę dobrym wynikiem i bardzo korzystnym rozwiązaniem, tym bardziej dla osób które często są poza domem a muszą mieć przy sobie zawsze naładowany telefon.
Sprawę stanu naładowania urządzenia ułatwiają nam 4 dody-wskaźniki informujące o poziomie naładowania.
Kolejną zaletą urządzenia jest jego waga która wynosi zaledwie ok 250 g a więc sam bank energii nie jest ani za lekki ani za ciężki- jest po prostu w sam raz.

Pora wspomnieć o wytrzymałości urządzenia, jak możemy dowiedzieć się ze strony producenta aluminiowa obudowa jest w stanie wytrzymać kontakt z wodą i rdzą oraz nacisk aż 50 kg , jest to bardo dobre rozwiązanie ponieważ jak wszyscy wiemy rzeczy codziennego użytku często ulegają zgnieceniom, upadkom lub zachlapaniu z pośpiechu lub niedopatrzenia.
batt

 

Podsumowanie

Prezentowany Bank Energii od firmy Xiaomi jest naprawdę świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych którzy cenią sobie czas oraz mobilność.Bardzo wydajne ogniwa są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Całość okryta aluminiową nierdzewną i wodoodporną obudową a wszystko to w bardzo korzystnej cenie.

 

Search