Xiaomi Mi 8 już we Francji i Rosji

W maju premierę  miał smartfon Xiaomi Mi 8 od tego czasu urządzenie dostępne było jedynie na terenie Chin, już teraz oficjalnie dostępne jest na terenie Francji oraz Rosji

xiaomi mi8
Flagowiec od Xiaomi już teraz jest dostępny w oficjalnej dystrybucji na terenie Francji oraz Rosji. Informacja pochodzi z oficjalnego forum Xiaomi, natomiast urządzenia nie zostały jeszcze oficjalnie dodane do sklepów internetowych. Bardzo prawdopodobne iż może to oznaczać, że urządzenie dostępne jest jedynie poza sklepami internetowymi.
Na ten moment nie jesteśmy również w stanie stwierdzić jaka będzie cena prezentowanego urządzenia we Francji oraz Rosji.

xiaomi mi 8 xiaomi

Na ten moment wiemy iż urządzenie dostępne jest na terenie Egiptu, Hiszpanii, Indii, Włoch, Rosji,Francji oraz Wietnamu.
Xiaomi Mi 8 posiada wyświetlacz od przekątnej 6,21 cala, działający w technologii Full HD o rozdzielczości 2248 x 1080 Pix. W smartfonie zastosowano również system odblokowywania za pomocą twarzy bardzo podobny do systemu od Apple Face ID.

Telefon wyposażony jest w aluminiową ramkę, natomiast nie jest on wodoodporny. Sercem smartfona Mi 8 jest procesor Snapdragon 845 od firmy Qualcomm. Procesor taktowany jest zegarem o częstotliwości 2.8 GHz.

xiaomi mi 8 a

Mi 8 od Xiaomi posiada 6 GB pamięci RAM, oraz w zależności od wersji 64GB,128GB bądź 256 GB pamięci dostępnej do dyspozycji użytkownika. Obiektyw główny smartfona posiada matrycę 20 Mpx, natomiast kamera do wideorozmów posiada 12 Mpx.  Mówi się iż xiaomi Mi 8 posiada najlepsze na ten czas dostępne na rynku podzespoły w aparacie.
Smartfon wyposażony jest w baterię o pojemności 3400 mAh, oraz na pokładzie zainstalowany system MIUI 10.

Search