Xiaomi Power Bank 20000 mAh – recenzja

Dzięki uprzejmości sklepu ŚwiatBaterii.pl do recenzji otrzymaliśmy największy oraz najnowszy dostępny od Xiaomi Power Bank o pojemności aż 20 000 mAh. Pojemność recenzowanego urządzenia prezentuje się na prawdę bardzo imponująco, jak całość wygląda w rzeczywistości ?. Zapraszamy serdecznie do recenzji.

xiaomi powerbank

Na początku chciałbym wspomnieć iż przesyłkę ze sklepu ŚwiatBaterii.pl otrzymaliśmy w naprawdę ekspresowym tempie, gdyż w przeciągu zaledwie 24 godzin. A więc sklep jest na prawdę rzetelny oraz poważnie traktuje klientów.

 

 

Wstęp

 

Power Bank  zapakowany jest w estetycznie wykonane białe tekturowe pudełko z logiem Xiaomi , już na samym początku w oczy rzuca nam się hologram producenta potwierdzający autentyczność urządzenie. Autentyczność Power Banku możemy bez najmniejszego problemu po zdrapaniu wierzchniej warstwy hologramu sprawdzić na stronie Xiaomi pod adresem dostępnym TUTAJ za pomocą 20 cyfrowego kodu zawartego pod zdrapanym hologramem.

2016-07-27 10.25.42
2016-07-27 10.25.34

Wygląd

Po wypakowaniu Power Banku z pudełka na pierwszy rzut oka widać bardzo dokładne oraz precyzyjne wykonanie przez firmęXiaomi, tym razem jednak nie mamy do czynienia ze szczotkowanym aluminium jako obudowę Power Banku lecz z lekko chropowatym plastikiem.  Ku moim zaskoczeniu plastik ów jest na prawdę bardzo przyjemnym w dotyku oraz bardzo dobrej jakości materiałem. Power Bank posiada lekko chropowatą fakturę , co uniemożliwia urządzeniu wysunięciu się z ręki podczas użytkowania.

2016-07-27 10.29.33

Jak wiedzą użytkownicy starszych Power Banków od Xiaomi jest to pierwszy Power Bank nie posiadający aluminiowej obudowy. Xiaomi zdecydowało się na taki zabieg zmiany zewnętrznej warstwy ze względu na chęć zmniejszenia wagi urządzenia, którego waga wynosi jak podaje producent 338 gramów.

Podczas pierwszego kontaktu nie jest to waga, która zniechęca do codziennego  korzystania z urządzenia, gdyż do pojemności którą dysponujemy w tym Power Banku jest to na prawdę waga która mieści się w granicy rozsądku , tym bardziej iż w momencie gdy jesteśmy daleko poza domem na kilka lub kilkanaście dni a nasze smart urządzenie jest bliskie wyczerpaniu Power Bank jest bardzo pomocny. Warto wspomnieć iż przy najnowszej recenzowanej przez nas wersji Power Banku w procesie projektowania brała firma Texas Instruments, a więc jest to firma która aktualnie jest czołowym producentem półprzewodników na świecie.

2016-07-27 10.30.21

Wyposażenie

 

Wraz z Power Bankiem w pudełku otrzymujemy standardowo kabel USB/microUSB o długości 31,8cm do ładowania urządzenia oraz kartę informacyjną od Xiaomi.

Najnowsza wersja Power Banku wyposażona jest aż w 2 wejścia USB co umożliwia nam jednocześnie ładowanie 2 urządzeń bez obawy o słabsze ładowanie jednego z nich ponieważ oba w tym samym czasie otrzymują taką samą ilość mocy.  W najnowszym Power Banku od Xiami o stanie naładowania urządzenia informują nas 4 diody , które migają w trakcie procesu ładowania, a po uzupełnieniu energii do pełna wszystkie 4 diody święcą się ciągłym białym światłem informując użytkownika iż bank energii gotów jest do użytku.

Ładowanie

Xiaomi zapewnia iż najnowszy Power Bank wyposażony jest w funkcję quick charge a więc dzięki zastosowaniu odpowiedniej ładowarki będziemy mogli naładować go o wiele szybciej . Natomiast jak to wygląda w praktyce?

W praktyce rzeczywiście czas ładowania prezentuje się dość imponująco ponieważ przy zastosowaniu łądowarki ze wspomnianą funkcją quick charge jesteśmy w stanie naładować urządzenie w ok 8-10 godzin w zależności od jakości wykonania ładowarki quick charge oraz oczywiście producenta.

 

Rozładowanie/ Eksploatacja

2016-07-27 10.33.24

20 000 mAh a więc pojemność która w obecnych  czasach jest bardzo imponującym wynikiem, gdyż umożliwia w pełni naładować kilkunastokrotnie urządzenia które użytkujemy na codzień. Na codzień korzystając ze smartfona Iphone 5s który posiada ogniwo o pojemności 1570 mAh łatwo obliczyć iż Power Bankiem o pojemności 20 000 mAh możemy naładować go mniej więcej 12 razy. Należy jednak uwzględnić straty podczas ładowania oraz podczas rozładowywania urządzenia, jednakże producent zapewnia nas iż są one naprawdę niskim poziomie.

Xiaomi informuje nas również iż ich urządzenie umożliwia w pełni naładować Macbooka 1,2 raza a więc w zasadzie będąc poza domem nie musimy martwić się w sytuacji awaryjnej o rozładowanego laptopa , ta sama sytuacja tyczy się również laptopów innych firm , lecz przed obliczeniem na ile naładowań  wystarczy nam Power Bank należy uwzględnić jaką pojemną baterią dysponuje nasz laptop.

Bardzo ciekawe jest również to iż do Power Banku możemy podłączyć również inne akcesoria oferowane przez Xiaomi jak na przykład Mi Fan , czyli wiatraczek z wejściem USB oraz latarkę LED od Xiaomi również zasilaną za pomocą wejścia USB, jak również wiele innych urządzeń innych producentów które umożliwiają ładowanie za pomocą portu USB.

Podsumowanie

Xaiomi-Mi-20000-mAh-power-b

Na sam koniec najważniejsze pytanie. Czy warto kupować aż tak bardzo pojemny Power Bank od Xiaomi? . Oczywiście jest to produkt który bardzo ułatwia nasze życie oraz pomaga nam w „trudnych” chwilach, kiedy nie mamy ze sobą stacjonarnej ładowarki do naszego smartfona, chcielibyśmy podłączyć naszą latarkę z wejściem USB, wentylatorek z wejściem USB lub po prostu naładować laptopa przy założeniu iż posiadamy odpowiedni kabel,umożliwiający doładowanie przenośnego komputera.
Recenzując jakoś czas temu Power Bank od Xiaomi o pojemności 10400mAh mogę powiedzieć z przyjemnością iż najnowszy model o pojemności 20000 mAh rozkłada wcześniej recenzowany bank energii na łopatki.

Za zakupem przemawia nie tylko bardzo wielka pojemność banku energii, lecz również możliwość podłączenia w tym samym czasie aż 2 urządzeń do ładowania, bez obawy o „nierówne” naładowanie się któregoś z urządzeń, gdyż najnowszy power bank od Xiaomi sam reguluje, które z 2 urządzeń potrzebuje jaką ilość energii.

Kolejną zaletą jest niska jak na takie możliwości waga urządzenia oraz atrakcyjna cena w porównaniu do konkurencyjnych produktów, które bardzo często są droższe oferując przy tym mniejsze pojemności oraz jakość wykonania.

Jak przystało na Xiaomi – Power Bank wykonany jest z największą starannością , a po ponad 2 tygodniach bardzo intensywnego użytkowania, zarówno w domu jaki i na kilkudniowych wyjazdach poza domem, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć iż nie wyobrażam sobie nie posiadać ze sobą Power Banku od Xiaomi na którym zawsze mogę polegać, oraz doładować w krytycznych momentach moje smart urządzenia.

 

Strona sklepu z recenzowanym produktem: https://swiatbaterii.pl/pl/power-bank-xiaomi/32549-oryginalny-power-bank-xiaomi-20000mah-nowosc-model-2015.html

mobilna myjnia Dąbrowa Górnicza

  • johavo

    „Iphone 5s który posiada ogniwo o pojemności 1570 mAh łatwo obliczyć iż Power Bankiem o pojemności 20 000 mAh możemy naładować go mniej więcej 12 razy.”

    Mniej więcej 9 razy, nie 12, koleś. I to przy założeniu 100% sprawności transfo (a zmierzona w tym xiaomi to 89%). Zabierasz się za recenzje power banków, a nie wiesz, że podawana ich pojemność to pojemność samych ogniw 3,7V.

Search