Xiaomi Mi5 premiera- podsumowanie

W dniu 24.02.2016 odbyła się w Barcelonie prezentacja najnowszego smartfona od Xiaomi, modelu Mi5 dzisiaj chcielibyśmy przedstawić podsumowanie całego wydarzenia. Zapraszamy do lektury.
12747248_1017591354943124_5495885558499369667_o
Smartfon Mi 5 od Xiaomi był urządzeniem bardzo oczekiwanym wśród użytkowników smartfonów Mi. Od długiego czasu premiera smartfona była przesuwana a do sieci wyciekało coraz więcej ciekawych informacji oraz grafi przedstawiających nadchodzącego flagowca Mi5. W dniu dzisiejszym możemy porzucić wszelkie plotki oraz przecieki na rzecz oficjalnych danych bezpośrednio od Xiaomi.

Na wstępie podajemy specyfikacje techniczne,którymi charakteryzuje się flagowiec Mi5 od Xiaomi:

 

 •  Procesor Snapdragon 820, aż do *4GB RAM + 128GB UFS 2.0 (*Tylko dla Mi 5 PRO)
 • 600Mbps 4G+ predkości pobierania, VoLTE
 • 3D *ceramiczna/szklana obudowa, waga 129g (*Ceramiczna obudowa tylko dla Mi 5 PRO)
 • 5.15” 16 LED light display, 3D ceramiczna/szklana obudowa
 • Czytnik linii papilarnych
 • 16MP 4-axis OIS + 2µm-pixel 4MP aparat
 • Bateria 3000mAh , Szybkie ładowanie 3.0
 • Pełne wsparcie dla NFC
 • Nakładka MIUI bazująca na systemie operacyjnym Android
 • Dostępny w wersji złotej, białej oraz czarnej* (*wersja czarna tylko dla Mi 5 PRO

Jak wspomniano podczas prezentacji najnowszego smartfona Mi5 prace rozwojowe (czyt.aktualizacje) w smartfonie Mi5 będą jak zapewnia producent trwały przez co najmniej 18 miesięcy, a więc jest to całkiem spory czas wsparcia nowego urządzenia przez producenta jak na obecne czasy, gdzie producent wspiera bardzo intensywnie urządzenie do czasu premiery następnego urządzenia, po czym systematycznie o nim zapominając.
Do częstych aktualizacji Xiaomi zdążyło nas przyzwyczaić, ponieważ posiadacze smartfonów od Mi aktualizują swoje urządzenia dosyć często i nie są to minimalne usprawnienia, lecz bardzo często duże aktualizacje wprowadzające nowe funkcje.

 

patenty xiaomi
Xiaomi podczas produkcji smartfona wykorzystało aż 21 nowych patentów, do których prawa zostały w pełni zastrzeżone w Chińskim Urzędzie Patentowym.

1. 4 axis OIS

Nowy smartfon Xiaomi Mi 5 został zaprezentowany z obiektywem o matrycy 16Mpx razem z 4 axis IOS, czyli optyczną stabilizacją obrazu oraz razem z funkcją PDAF, a więc z systemem detekcji fazowej, która wcześniej wykorzystywana była tylko w lustrzankach cyfrowych. Całość pozwala na uchwycenie zdumiewająco ostrych ujęć nie ujmując tym samym jakości. Warto wspomnieć iż konkurencja w swoich aparatach w smartfonach dotychczas stosuje jedynie technologię 2 axis, a więc Xiaomi poszło o krok dalej.

2. Ulepszenie zdjęcia DTI

A1_MWC_Feb24_FINAL.147
W matrycy aparatu smartfona Mi 5 Xiaomi zastosowało technologię zwaną DTI, która poleca na jeszcze większym odizolowaniu od siebie pikseli, pozwalając użytkownikowi tym samym na wykonywanie jeszcze lepszych zdjęć niż dotychczas. Wszystko dzięki zastosowaniu nowej matrycy Sony IMX298.

3. Procesor Snapdragon 820

xiaomi mi 5 snapdragon

Sercem smartfona Mi 5 jest procesor Snapdragon 820 najnowsze CPU/GPU jest 100% /40% szybsze od procesora poprzedniej generacji a więc Snapdragona 810, co przekłada się również na wspaniały wynik w Antutu na poziomie 142,084 pkt!.

 

4. UFS 2.0 FLASH

xiaomi mi 5 FLASH

W urządzenie zaimplementowano również nowoczesną technologię UFS 2.0 FLASH, technologia jest o 87% szybsza od dotychczas wykorzystywanej eMMc, ma to sprawić iż użytkowanie smartfona Mi 5 będzie jeszcze szybsze oraz bardziej komfortowe dla użytkownika w porównaniu do poprzednich modeli od Mi.

5. Ceramiczna obudowa 3D

A1_MWC_Feb24_FINAL.101

Nowa ceramiczna obudowa smartfona zastosowana w smartfonie Mi 5 jest dużo bardziej odporna zarówno na zarysowania jak i na codzienne użytkowanie, co najważniejsze powłoka ta w skali twardości posiada aż twardość na poziomie 8H w 10-cio stopniowej skali, a więc jest rzeczywiście twarda oraz odporna.
Cały proces produkcji ultratwardej obudowy jest dość skomplikowany oraz składa się z 16 kroków.
Jest to kolejne dobre posunięcie Xiaomi, ciekawe w jaki sposób wyglądało będzie to w codziennym użytku.

6. Bardzo szybki transwer danych

Mi 5 transfer danych

Mi 5 posiada bardzo wydajny moduł do transmisji danych 4G+ (CAT 12 LTE), pozwalający na maksymalną prędkość pobierania 600Mbps, porównując do transweru typowej sieci domowej jest to bardzo duża prędkość, gdzie w użytku domowym wykorzystywany jest transwer na poziomie 100Mbps.

7. Netcom 3.0

Netcom Xiaomi

Zwiększona trzykrotnie agregacja sieci , dająca możliwość większej przepustowości danych smartfona, całość umożliwia o wiele szybszy transwer danych. Przykładowo film 1080p będzie możliwe pobranie już po 30 sekundach. Jednakże smartfon musiałby mieć w momencie pobierania możliwość korzystania z ultraszybkiej sieci.

8. Ulepszone podświetlenie LED wyświetlacza

mi 5 LED

W wyświetlaczu zawartych jest wiele nowych patentów niedawno opatentowanych przez Xiaomi.Wyświetlacz w smartfonie Mi 5 jest ultra-jasny, oraz o 17% lepiej rozkładane jest zużycie energii przez matrycę. Jasność wyświetlacza posiada 600 nitów.

9. Szybkie ładowanie 3.0

xiaomi mi 5 szybkie ładowanie

Zaimplementowane szybkie ładowanie w wersji 3.0 umożliwia naładowanie smartfona Mi 5 w czasie aż o 20% szybszym niż w poprzedniej generacji urządzenia. Smartfon jest w stanie  naładować się do 70%-90% w godzinę , a więc jest to na prawdę bardzo zaskakująco szybki czas ładowania biorąc pod uwagę baterię o pojemności aż 3000mAh.

10. NFC

xiaomi nfc

Oznacza to iż smartfon Mi 5 posiada pełne wsparcie dla NFC co ożnacza iż umożliwia zarówno ODCZYT/ZAPIS, emulacje kart oraz P2P. Obecnie stosowany moduł NFC posiada jedynie możliwość odczytu danych np z pre-programowanych kart oraz z innych smartfonów.

Podsumowując smartfon Mi 5 dostępny będzie z obudową w 2 wersjach. Jedna z nich będzie z wykończeniem szafirowym a druga ze szklanym.
Podzespoły smartfona mówią same za siebie , ponieważ są to najnowsze elementy aktualnie dostępne na rynku. Procesor Snapdragon 920, 4 GB pamięci RAM , nawet 128 GB pamięci dostępnej dla użytkownika, technologia szybkiego ładowania ( Quick Charge 3.0) .
Na zakończenie cena, która jak za smartfon o takim wykonaniu oraz podzespołach jest na prawdę bardzo atrakcyjna .

W zależności od wariantu za smartfon Mi 5 zapłacimy $ 306 za wersję 32 GB, oraz za wersję premium $460.
Na sam koniec zaprezentujemy zdjęcia najnowszego smartfona od Xiaomi Mi 5

 • TyMoOteUuSz

  Fajnie że zebraliście tyle informacji, których jeszcze nigdzie indziej nie znalazłem, ale ,,transwer”, Snapdragon 920 i brak wersji czarnej w niższych modelach.. Polecam przeczytać 10 razy co się napisało, nigdy nie widziałem tylu błędów rzeczowych w artykule

  • TyMoOteUuSz

   Zawracam honor, wszystko już ładnie poprawione, dobra robota :) dobry artykuł

   • MyXiaomi

    Dziękujemy bardzo za uwagę 😉 Następnym razem postaramy się o jeszcze większą dokładność.

 • Urss

  Może mi ktoś powiedzieć jak wypada aparat względem iphona s6 plus lub z5 premium, bo z5 ma 25mpix a xiaomi 16mpix ,ale ma izolacje pixeli ,jak to wygląda w praktyce ?

  • Grzegorz93

   Więcej nie oznacza lepiej.

Search