Xiaomi Mi 5 z Windowsem 10?

Emocje po premierze smartfona Mi 5 która miała miejsce 24.02.2016 jeszcze nie opadły, tymczasem jak dowiedzieliśmy się Mi 5 może być również dostępny w innym wariancie niż z systemem operacyjnym MIUI.

windows 10 xiaomi

Jakiś czas temu wspominaliśmy o alternatywnym systemie oficjalnie wspieranym przez Xiaomi, który ma być dostępny do wykorzystania ze smartfonami Mi.
Z informacji które pozyskaliśmy Xiaomi właśnie ukończyło prace nad systemem operacyjnym Windows 10 dla urządzeń Xiaomi Mi4 oraz dla tableta Xiaomi Mi Pad 2.

Z plotek krążących w sieci można również wywnioskować jakoby Xiaomi rozpoczęło pracę nad Windowsem 10 dedykowanym dla flagowego smartfona Mi 5.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, Mi 5 będzie najmocniejszym smartfonem dostępnym na rynku obsługującym system Windows 10 dzięki zasłudze procesora Snapdragon 820 oraz 4GB pamięci RAM.
Z tych samych informacji można dowiedzieć się również jakoby system Windows 10 miał pracować również na smartfonie OnePlus2 oraz na nadchodzącym smartfonie OnePlus3, który będzie miał swoją premierę już w czerwcu.

 • grge

  Oby nie W10! Właśnie pozbyłem się 640xl na rzecz xiaomi redmi note 2. Telefon tańszy i dużo lepszy. WP10 duzo ooo brakuje. No ale jak ktoś tylko w biurze potrzebuje to może i Microsoft jest okay

  • Nazir

   Ja sprzedałem Lumia1520 z W10M za 550 zł. i wolałem kupić SGS7 Edge a nie takie badziewie jak Xiaomi aby w tym grzebać

 • Nazir

  Za 500 zł. może bym kupił ten wynalazek

Search