Xiaomi dąży do bycia nową firmą „Apple” Chin.

Były vice przeydent Google Android Hugo Barra udzielił rozmowy  na temat Xiaomi.

Wartość Xiaomi jest szacowana na 10 miliardów dolarów, w zeszłym roku Xiaomi sprzedało 7 milionów urządzeń i jest na dobrej drodze do osiągnięcia wyniku 20 milionów w 2013 roku(dla porównania Apple sprzedało 125 milonów telefonów w 2012 roku, a Samsung 700 milionów)

Barra został szefem działu odpowiedzialnym za rozszerzenie działalności Xiaomi poza Chinami.Celem firmy Xiaomi jest sprzedaż telefonów po bardzo niskich i atrakcyjnych cenach.

Barra nie chciał jak narazie komentować konkretnych rynków na których pojawi się w najbliższym czasie firma Xiaomi lecz powiedział iż Indie, Rosja,Indonezja,Tajlandia i Ameryka Łacińska są to ich ważne punkty docelowe, ponieważ poziom pracy jak i jakości wykonywania produktów są podobne do rynku Chińskiego.

Dążeniem założycieli Xiaomi jest stanie się globalną marką powiedział Barra, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w ciągu kilku lat świat będzie mówił o Xiaomi w ten sam sposób jak dziś mówi sie o Google i Apple.

Źródło : http://www.theguardian.com/technology/2013/sep/12/hugo-barra-google-xiaomi-mobile-android-software

  • checkmate

    Bardzo fajna stronka, życzę dużo odwiedzin i stałych czyteników :)

    Prośba, może dodacie popularnego wszędzie Disqusa by łatwiej komentować?

    Pozdrawiam

  • MyXiaomi

    Dziękujemy bardzo nam miło , strona dopiero co powstała więc cały czas jest ulepszana. Pozdrawiamy . Ps Disqus został dodany 😉

Search