Wyciek specyfikacji laptopa od Xiaomi

Od czasu kiedy pierwszy raz opublikowaliśmy informację na temat rozpoczęcia prac nad laptopem przez Xiaomi minął prawie rok, aktualnie do sieci wyciekły bardziej dokładne specyfikacje na temat długo oczekiwanego laptopa od Xiaomi.

xiaomi laptop

Oczywiście laptop od Xiaomi zaprezentowany zostanie w eleganckiej aluminiowej obudowie, która  zapewni urządzeniu dużo większą wytrzymałość niż plastikowa.
Jedną z opcji jaką zaoferuje nam Xiaomi będzie laptop o wielkości wyświetlacza 12.5 cala, drugą wersją nieco większą będzie laptop z wyświetlaczem 15.6 cala.

We wnętrzu laptopa zawarty zostanie wydajny procesor Intel i7 czwartej generacji, 8GB pamięci RAM oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 760M.
Wyświetlacz nowego laptopa Xiaomi będzie wyświetlaczem LED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Jeśli chodzi o kwestie systemu operacyjnego, mówi się iż Xiaomi wykorzysta do tego system operacyjny Linux z własną nakładką systemową.
Nie będzie zaskoczeniem jeśli laptopy dostępne oczywiście będą do instalacji systemu operacyjnego od Microsoftu w wersji 10.
Ceny omawianego laptopa wahać będą się w granicach $466 w zależności od wielkości wyświetlacza.

 • http://www.netext73.pl/ ext73

  Ciekawe o jaką Dystrybucje oparta będzie ich wersja ?

  • MyXiaomi

   Zapewne jak dotychczas, laptopy sprzedawane na terenie Chin oraz innych państw w których działa oficjalnie Xiaomi sprzedawane będą przez firmę oficjalnie, a na terenie np krajów europejskich sprzedaż opierała będzie się na prywatnych firmach odsprzedających produkty Xiaomi.

   • TyMoOteUuSz

    O jaką dystrybucję Linuxa..

 • FxJ

  Specyfikacja jest na pewno błędna !!!

  Zapraszam do grupy tematycznej na FB „Laptopy, Notebooki, Ultrabooki – Porady / Testy / Recenzje / Co kupić”
  https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk

Search