Dron od Xiaomi kontrolowany opaską Miband

Jakiś czas temu wspominaliśmy jakoby Xiaomi miało w planach wypuszczenie na rynek drona, który miałby być firmowany logiem Mi. Czego dowiadujemy się tym razem?.

dji

Wszystko wskazuje na to iż Xiaomi rzeczywiście poważnie myśli o wejściu na rynek dronów, wszystko na to wskazuje zważywszy na fakt patentu, który Mi właśnie zgłosiło do urzędu patentowego.

Aktualnie drony są bardzo popularne na całym świecie, o czym świadczy również zwiększająca się ilość producentów tych urządzeń. Jednymi z najbardziej znanych firm na rynku są aktualnie Dji oraz Walkera.
O możliwości wprowadzenia drona do produkcji przez Xiaomi wspominaliśmy już rok temu, dzisiaj dzięki patentowi który ujawniło Xiaomi jesteśmy coraz bliżej rozwiązania całej zagadki.

xiaomi dronexiaomi drone1

Patent zaprezentowany przez Xiaomi prezentuje w jaki sposób opaska mogłaby komunikować się z dronem oraz jak przebiegałoby śledzenie użytkownika przez drona podczas korzystania z obu urządzeń. Należy wspomnieć iż podobna technologia jest aktualnie stosowana przez jednego z największych producentów dronów, firmę Dji.

Nawiązując do raportów, dron od Xiaomi ma zawierać zaimplementowaną kamerę, a cena urządzenia na oscylować w granicach 699 Yuan a więc w granicach $106.
Mówi się iż Xiaomi jest aktualnie w trakcie produkcji pierwszej serii 10, 000 sztuk dronów, które maj zostać zaprezentowane razem z premierą smartfona Mi5, którego premiera przewidziana jest na 24 lutego.

Co sądzicie na temat tej informacji, ponieważ całość prezentuje się na prawdę bardzo ciekawie oraz prawdopodobnie.

  • Paffcio

    Nie jest to wcale takie drogie, mi się nawet podoba ten pomysł. Nie bardzo wiem co ma do tego opaska. Czy dron będzie za nią latał czy po prostu będzie można używać ją do sterowania na zasadzie żyroskopu?

    • MyXiaomi

      Z informacji do których dotarliśmy wynika iż opaska będzie służyła jako urządzenie utrzymujące drona w swoim otoczeniu a przy wykonaniu odpowiedniego ruchu, tak jak wspomniałeś z wykorzystaniem żyroskopu będzie służyła również do kontrolowania drona.

Search